Pole jakkoliv úrodné, přece bez obdělání úrodu přinášet nemůže. Marcus Tullius Cicero

 

 

 

Toto jsou kontaktní údaje

Číst dál:
 
lire le blog

FDGDFd

 

 

 

 

Číst dál:
 

Nástěnné mapy jsou vyrobeny ze silné bílé fólie, uvnitř vyztužené tkaninou. Součástí dodávky jsou také nasouvací nebo zaklapávací lišty (podle výběru) a očka na zavěšení. Pomůcky obsahují mapy České republiky, Evropy a Prahy, které lokalizují významná místa, kudy kráčela česká historie (kde se odehrály nejvýznamnější události našich dějin) od pravěku až k současnosti. Mapy jsou doplněny bohatým ilustrativním materiálem zobrazených míst. Nástěnná mapa Praha v našich dějinách obsahuje navíc také doplňující textové informace. Tyto pomůcky lze doplnit adekvátními CD z řady "ORBIS PICTUS".

Číst dál:
 

CD s dějepisnými mapami a pracovními listy

Obsahem těchto CD jsou jednoduché a přehledné mapy k výuce dějin světa, Evropy, českých zemí a Československa. Zatím jsou zpracována následující období - pravěk, starověk, raný středověk, 18., 19. a 20. století. Nejnovější mapy jsou aktualizovány k 1. 1. 2007! K jejich prohlížení nepotřebujete speciální software. Stačí mít instalován internetový prohlížeč - např. Internet Explorer, Mozilla Firefox apod. CD-ROM se spouští automaticky sám po vložení do počítače. Mapy můžete promítnout na interaktivní tabuli, na promítací plátno či na zeď a vytvořit tak vlastně mapy nástěnné. Samozřejmostí je i práce přímo na monitoru počítače. Každou mapu lze jediným kliknutím zvětšit na 200 či 400% a soustředit tak pozornost na libovolný výřez. CD obsahují také pracovní listy ve formátu pdf. Jedná se o černobílé kopie všech map i s legendami. Ty můžete tisknout a využít např. jako námět k opakování či doplnění poznámek žáků nebo studentů. Každé CD lze použít v rámci jedné školy na libovolném množství počítačů - jedná se o multilicenci!

CD řady "ORBIS PICTUS"

Tituly obrázkových CD z řady "ORBIS PICTUS" představují unikátní 3D prostorová stránkovací alba, která věrohodně evokují knihy. Obsahují množství obrázků a jednoduchý textový komentář k nim, miniaturní náhledy všech stran, obsah a index. CD vložíte do mechaniky a můžete je začít okamžitě prohlížet, aniž byste potřebovali instalovat další software. Stránky otáčíte pomocí myši nebo šipek. Můžete nastavit také automatickou prezentaci obrázků.

 

Číst dál:
 

Soubory magnetických karet

Nabídka učebních pomůcek na magnetických kartách má pomoci zjednodušit Vaši odbornou přípravu na zaměstnání nebo různé didaktické aktivity. Využitelnost je široká a nabízí dětem živý a barevný svět, prostřednictvím kterého se může učení stát zajímavým a poutavým. Magnetické karty jsou vyrobeny z velmi tvrdého kartónu nebo oboustranně laminovaného kartónu. Ze zadní strany jsou podlepeny plochými magnety.

Soubory kartónových listů

Pomůcky jsou vyrobeny z kartónu (o něco slabší materiál než v případě magnetických karet). Jednotlivé soubory je možné využít pro přímou práci s dětmi bez magnetické tabule. Lze také dokoupit a nalepit na ně magnetickou fólii, která je buď předsekaná (čtverce a trojúhelníky) nebo navinutá v podobě pásky. Obrázky je možné na tabuli přichytit také magnety.

Dřevěné didaktické pomůcky

Kolekce dřevěných didaktických pomůcek je určena pro práci v mateřských školách. Jsou určeny dětem ve věku od tří do šesti let. Zpracovány jsou tak, aby bylo možné získané vědomosti procvičovat variabilním způsobem – formou her s různým stupněm obtížnosti. Hry přinášejí možnost realizovat různé didaktické aktivity jednotlivců nebo menších skupin dětí v průběhu celého dne a je je možné vzájemně kombinovat. Jsou lehce skladovatelné v dřevěných krabicích. Najdete v nich dřevěné kartičky s přitažlivými ilustracemi, dřevěné lišty pro třídění do skupin, oboustranné hrací tabulky, ke kterým je možné vyhledávat příslušné dvojice nejen k barevným obrázkům, ale při obtížnější variantě ke stínům, které jsou na opačné straně, dřevěnou kostku se symboly a metodický materiál s hrami. Tento i všechny následující výrobky splňují mezinárodní normu EN71-3 pro posuzování hraček.

Logihra

Představujeme Vám soubor pomůcek s názvem LOGIHRA. Je určen především dětem předškolního věku. Jeho prostřednictvím se učí určovat barvy a jejich kombinace, pojmenovávat předměty, určovat jejich počet, poznávat geometrické a jiné tvary, rozvíjet prostorovou orientaci, charakterizovat náladu. Hlavní úlohou Logihry je učit děti třídit a uspořádávat dřevěné kartičky s obrázky do hracích plánů s určitým záhlavím (např. v řadě je dána barva, ve sloupci tvar). Dítě vyhledává obrázek, který má požadované vlastnosti a přiřadí ho na správné místo v hracím plánu. Každý hrací plán má dvě strany. Na první z nich s předlohou poznává dítě logiku hry a snaží se správně uspořádat obrázky podle předlohy. Druhá strana je čistá a dítě samostatně nebo za pomoci dospělého vytvoří záhlaví (řadu a sloupec). Každá Logihra obsahuje tři soubory s hracími plány a kartičkami s různým stupněm náročnosti. Dítě si obohacuje své poznání a rozvíjí kombinační myšlení.

Vlastivědné nástěnné mapy

Nástěnné mapy jsou vyrobeny ze silné bílé fólie, uvnitř vyztužené tkaninou. Součástí dodávky jsou také nasouvací nebo zaklapávací lišty (podle výběru) a očka na zavěšení. Pomůcky obsahují mapy České republiky, Evropy a Prahy, které lokalizují významná místa, kudy kráčela česká historie (kde se odehrály nejvýznamnější události našich dějin) od pravěku až k současnosti. Mapy jsou doplněny bohatým ilustrativním materiálem zobrazených míst. Nástěnná mapa Praha v našich dějinách obsahuje navíc také doplňující textové informace.

 

Číst dál:
 


Prev Next

Pokračování úspěšné ediční řady CD s dějepisnými mapami Dějiny českých zemí ve 13. - 17. století na mapách

pondělí 15.11.2021

DĚJINY ČESKÝCH ZEMÍ VE 13. - 17. STOLETÍ NA MAPÁCH Obsahem pomůcky jsou...

Číst dál

Pokračování úspěšné ediční řady CD s dějepisnými mapami Dějiny světa a Evropy v letech 2008 - 2016

pondělí 10.04.2017

Dějiny světa a Evropy v letech 2008 - 2016 CD obsahuje dějepisné mapy...

Číst dál

Aktuální nástěnná mapa k nejnovějším dějinám Neklidná Evropa v letech 2008 - 2016

pondělí 17.10.2016

Neklidná Evropa v letech 2008 - 2016 Nástěnná mapa zachycuje nejdůležitější současné politické...

Číst dál

Aktuální nástěnná mapa k nejnovějším dějinám Vojensko - politický vývoj Evropy v letech 2008 - 2016

pondělí 17.10.2016

Vojensko - politický vývoj Evropy v letech 2008 - 2016 Nástěnná mapa zachycuje...

Číst dál

Aktuální nástěnná mapa k nejnovějším dějinám Vývoj EU v letech 2008 - 2016

pondělí 17.10.2016

Vývoj Evropské unie v letech 2008 - 2016 Nástěnná mapa zachycuje nejdůležitější současné...

Číst dál

Další nástěnná mapa z ediční řady PRAHA V NAŠICH DĚJINÁCH

pondělí 27.07.2015

  Pokračováním nové ediční řady PRAHA V NAŠICH DĚJINÁCH je nástěnná mapa Pražský...

Číst dál

Nová nástěnná mapa z ediční řady PRAHA V NAŠICH DĚJINÁCH

pátek 24.07.2015

Vydali jsme první pomůcku z nové ediční řady PRAHA V NAŠICH DĚJINÁCH...

Číst dál

Pokračování úspěšné ediční řady CD s dějepisnými mapami

středa 07.08.2013

Vydali jsme další pokračování úspěšné řady CD s dějepisnými mapami a pracovními...

Číst dál